5/3
czwartek

Trwają przygotowania do 29. edycji Festiwalu

29. Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w dniach 18 - 26 kwietnia 2015 r. Obecnie trwają ostatnie prace nad programem Festiwalu oraz nad nową stroną internetową.

28/5
środa

Agnieszka Holland w Tarnowie

28 maja 2014 r. w Tarnowskim Centrum Kultury, w anturażu wystawy "Polska. Europa. Świat. Twarze Agnieszki Holland" wybitna reżyser, której poświęcona jest ekspozycja, odebrała Nagrodę za całokształt i wkład w kinematografię przyznaną przez Kapitułę 28. TNF.

15/5
czwartek

Relacja z debaty krytyków filmowych

Tradycją Tarnowskiej Nagrody Filmowej jest sobotnia debata krytyków. Tak było i w tym roku. 3 maja 2014 roku w kinie Marzenie spotkali się dziennikarze, publicyści i krytycy filmowi.

14/5
środa

Agnieszka Holland w Tarnowie

28 maja 2014 r. zapraszamy do Tarnowskiego Centrum Kultury na spotkanie z Agnieszką Holland, laureatką nagrody za całokształt i wkład w kinematografię.

8/5
czwartek

28. TNF w filmowej pigule

Relacja z 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, która odbyła się w dniach 26 kwietnia - 4 maja 2014 r. w Tarnowie.

5/5
poniedziałek

Maszkaron dla "Papuszy" - materiał podsumuwujący 28. TNF w telewizyjnej Panoramie

W niedzielnym głównym wydaniu Panoramy (4 maja, o 18:00), na antenie TVP2, patrona Festiwalku, został wyemitowany materiał o laureatach 28. TNF

4/5
niedziela

Podsumowanie 28. TNF - Epilog

O 14.05 na antenie Trójki, patrona medialnego TNF, Ryszard Jaźwiński i jego goście podsumują 28. Tarnowską Nagrodę Filmową, a w Marzeniu, w Epilogu TNF, będzie można zobaczyć 3 nagrodzone filmy: "Idę", "Chce się żyć", "Papuszę".

3/5
sobota

Laureaci 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

28. edycja festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych dobiega końca, a przedstawione filmy oceniane były przez jury młodzieżowe, jury profesjonalne oraz najważniejsze z gremiów – publiczność.

2/5
piątek

Gala Wręczenia Nagród 28. TNF

Dziś, tj. 3 maja o 19:00 na tarnowskim Rynku odbędzie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród 28. TNF, podczas której poznamy laureatów tegorocznej edycji Festiwalu. Podobnie jak w latach poprzednich, relację z Gali przeprowadzimy na facebookowym profilu TNF.

1/5
czwartek

Podróż do łódzkiej fabryki snów

Książka „Fabryka snów” Stanisława Zawiślińskiego i Tadeusza Wijaty to wnikliwa dokumentacja, a jednocześnie przepiękny album poświęcony łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Z autorami książki oraz niektórymi jej bohaterami będzie można się spotkać 2 maja o 20:30.

30/4
środa

Wielka Majówka

Długi weekend upłynie w Tarnowie pod hasłem „Wielka Majówka”. Na dobry początek przypomnienie pamiętnego filmu Krzysztofa Rogulskiego „Wielka majówka” (kino Marzenie, 1 maja o godz. 20) z zespołem Maanam w roli głównej.

29/4
wtorek

Studio Munka: młodzi - młodym

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Na pokazy filmów oraz spotkania z twórcami zapraszamy 29 i 30 kwietnia do Marzenia. Początek o 16:00.

28/4
poniedziałek

28. edycja Festiwalu na konkursowym półmetku

Pierwszą poniedziałkową projekcją konkursową, KAMIENIE NA SZANIEC Roberta Glińskiego, Festiwal przekroczył półmetek. Ale dotyczy to tylko prezentacji filmów walczących o nagrody. Przypominamy, że przed kinomanami jeszcze sporo atrakcji, nie tylko filmowych. Sprawdźcie.

27/4
niedziela

Kroniki festiwalowe

28. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej wystartowała. Za nami pierwsze projekcje konkursowe: W UKRYCIU Jana Kidawy-Błońskiego oraz W IMIĘ... Małgośki Szumowskiej. Od 27 kwietnia przed każdą projekcją zaprezentujemy Kronikę festiwalową.

26/4
sobota

Ważna informacja dla posiadaczy zaproszeń na filmy

Posiadaczy zaproszeń prosimy o potwierdzenie zaproszenia w specjalnym punkcie w kinie Marzenie na 15 minut przed rozpoczęciem się seansu. Niepotwierdzone zaproszenie jest nieważne.

26/4
sobota

Bilety on-line

W odpowiedzi na częste pytania dotyczących sprzedaży biletów przez interenet, informujemy, że bilety na wybrany film można zakupić on-line najpóźniej na 45 minut przed seansem.

25/4
piątek

Harmonogram spotkań z twórcami

Tradycyjnie projekcjom towarzyszą spotkania z twórcami filmów konkursowych, jak również z młodymi reżyserami Studia Munka oraz ich opiekunami artystycznymi.

24/4
czwartek

Wystawa poświęcona tegorocznej laureatce

Polska. Europa. Świat. Twarze Agnieszki Holland, to wystawa, która jest dziełem łódzkiego Muzeum Kinematografii, poświęcona tegorocznej laureatce nagrody za całokształt twórczości.

24/4
czwartek

Plebiscyt Publiczności - Regulamin

Wszystkich widzów projekcji konkursowych Tarnowskiej Nagrody Filmowej zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszy film! Do wygrania zestaw kina domowego ufundowany przez Centrum Handlowe ŚWIT.

23/4
środa

Studio Munka: młodzi – młodym

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży.

22/4
wtorek

Wielka Majówka

Długi weekend upłynie w Tarnowie pod hasłem „Wielka Majówka”. Na dobry początek przypomnienie pamiętnego filmu Krzysztofa Rogulskiego „Wielka majówka” (kino Marzenie, 1 maja o godz. 20) z zespołem Maanam w roli głównej oraz koncert na tarniowskim Rynku.

16/4
środa

Program 28. TNF

Program 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

15/4
wtorek

Tarnowskie laury dla Agnieszki Holland

Tegoroczną nagrodą za całokształt twórczości organizatorzy tarnowskiego festiwalu uhonorują Agnieszkę Holland, znakomitą reżyserkę, scenarzystkę, a także – niekiedy – aktorkę i… tłumaczkę.

11/4
piątek

Warsztaty filmowe dla młodzieży

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na Warsztaty filmowe, które odbędą się w ramach 28 Tarnowskiej Nagrody Filmowej, zorganizowane we współpracy z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi. Zapisy od 14 kwietnia 2014 r.

10/4
czwartek

Zwiastun Festiwalu

Przedstawiamy zwiastun 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Realizacja: Kuba Kitajewski/Make A Move

10/4
czwartek

Wielka Majówka - koncerty plenerowe

Z wielką przyjemnością zapraszamy na koncertową Wielką Majówkę (1-3 maja) na tarnowski Rynek.

7/4
poniedziałek

Test wiedzy o filmie dla Jury Młodzieżowego

Jak obiecaliśmy, publikujemy test oraz jego poprawne odpowiedzi, dzięki któremu wyłonione zostało tegoroczne Jury Młodzieżowe.

4/4
piątek

Przedpremierowy pierwszy pokaz w Polsce "Psiego pola"

Pierwszy oficjalny pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bari (07.04.14). Natomiast w Polsce po raz pierwszy "Psie pole" zostanie przedstawione publiczności podczas 28 TNF, 1 maja 2014 o godz. 17:00.

3/4
czwartek

Wyłoniliśmy Jury Młodzieżowe

Nabór do Jury Młodzieżowego 27 Tarnowskiej Nagrody Filmowej trwał do 28 marca 2014 r. Zgłosiło 25 osób chcąc pracować w Jury, w większości ze szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie oraz z PWSZ.

2/4
środa

Warsztaty filmowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej

Tarnowska Nagroda Filmowa nie tylko daje możliwość zobaczenia najciekawszych polskich filmów ostatniego roku czy projekcji dodatkowych, ale również możliwość poznania sztuki filmowej od środka.

28/3
piątek

Bilety na poszczególne imprezy 28. TNF

Przedsprzedaż biletów na projekcje w ramach 28. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej rusza 22 kwietnia od godziny 15:00. Bilety dostępne będą w kasie kina Marzenie (ul. Staszica 4) oraz on-line.

24/3
poniedziałek

Regulamin 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

I. Tarnowska Nagroda Filmowa (TNF) jest przeglądem wybranej przez organizatorów polskiej fabularnej twórczości filmowej, wyprodukowanej miedzy kolejnymi edycjami Nagrody, wzbogaconym o imprezy towarzyszące, związane z kinematografią polską.

20/3
czwartek

Plakat 28. TNF

Tarnowska Nagroda Filmowa każdego roku cieszy się artystycznym poparciem uznanych grafików i plakacistów. Do tej pory współpracowali z Festiwalem m.in.:Andrzej Dudziński, Waldemar Świerzy, Daniel Horowitz, Piotr Dumała, Lech Majewski, Wilhelm Sasnal, Andrzej Pągowski.

20/3
czwartek

Nabór do Jury Młodzieżowego 28. TNF

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas Festiwalu wręczana jest Statuetka Jury Młodzieżowego – Kamerzysta, która przyznawana jest przez reprezentantów tarnowskich szkół średnich i wyższych, a towarzyszy jej również nagroda pieniężna w wysokości = 5000zł.Polecamy: